بخش ها

logo
رلــــــــه بی متــــــــــــال
14 Sep

 

رله یک سوئیچ الکتریکی است. بسیاری از رله ها از الکترومغناطیس برای به کار اندازی یک سوئیچ مکانیکی استفاده می کنند در حالیکه کارکرد آن مانند رله های حالت جامد است. رله ها در جاهایی که کنترل یک مدار توسط سیگنال جریان کم جداگانه ضروری می باشد یا جایی که مدارهای چندگانه باید توسط یک سیگنال کنترل شوند استفاده می شوند. اولین رله ها در مدارهای تلگراف راه دور به عنوان تقویت کننده مورد استفاده قرارمی گرفتند: سیگنال ورودی را از یک مدار تکرار گرفته و دوباره آن را در یک مدار دیگر بارگذاری می کردند. رله ها به طور گسترده در مبادلات تلفنی و رایانه های اولیه برای انجام عملیات کاربردی مورد استفاده قرار گرفتند.

 رله بیمتال

رله های افزایش بار گرمایی بی متالیک bimetallic thermal overload relays دارای حفاظت از کلاس 10 یا کلاس 20 با تنظیم مجدد خودکار و دستی و مکانیسم بدون سفر trip-free mechanism است. این رله های اضافی با دمای محیط جبران می شوند و با حفاظت بی نظمی فاز یا بدون آن در دسترس می باشند. این جزء به عنوان جایگزینی در یک استارتر یا به عنوان یک آداپتور رله دارای اضافه بار در دسترس می باشد.

رله بیمتال

یک رله اضافه بار دوطرفه bimetallic overload relay شامل یک عنصر گرم کن کوچک است که به صورت سری با موتور و نوار دو رنگی که می تواند به عنوان یک تریپ لور استفاده شود. نوار بی متال bimetal strip از دو فلز متفاوت متصل شده است. این دو فلز دارای ویژگی های مختلف حرارتی هستند، به طوری که نوار دو جداره زمانی که حرارت داده می شود با سرعت مشخصی خم

 رله

می شود. در شرایط کاری عادی، گرمای تولید شده توسط هیتر کافی نیست که نوار دوقلوی آن را خنثی کند تا رله بار اضافی را خاموش کند. با افزایش جریان، گرما نیز افزایش می یابد. هرچه نوار بی متال گرم تر باشد، بیشتر خم می شود.

در شرایط اضافه بار، گرمای تولید شده از هیتر، باعث می شود که نوار دوقطبی خم شود تا مکانیزم قطع شود وموتور متوقف شود. برخی از رله های اضافه بارمجهز به نوار بیمتال برای تنظیم مجدد مدار به طور خودکار و زمانی که نوار بی متال سرد شده است و دوباره تغییر می کند و موتور را مجددا به کار می اندازد طراحی شده اند . اگر علت بار اضافی هنوز وجود داشته باشد، رله دوباره بارگذاری می شود و در فواصل داده شده بازنشانی می شود. باید در انتخاب این نوع رله دقت کافی شود، زیرا تکرار بازیافت در نهایت به موتور آسیب می رساند.

 

با تشکر از مطالعه این مقاله 

شما عزیزان میتوانید این مقاله را در قالب فایل PDF از طریق لینک زیر دانلود نمایید.

پسورد فایل فشرده : www.electroshaili.com دانلود مقاله کنترل فاز چیست !؟!

الکتروشایلی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
کانال تلگرامی الکتروشایلی صفحه اینستاگرام الکتروشایلی